Profesorul îi întreabă pe elevi dacă sunt fani manele

Profesorul îi întreabă pe elevi dacă sunt fani manele

Profesorul îi întreabă pe elevi dacă sunt fani manele.
Toți ridică mâna, cu excepția lui Bulă.
Profesorul:
– Bulă tu de ce nu ești fan manele?”
Bulă explică:
– Mie îmi place jazz-ul. Fiindcă mama e fan jazz, tata e fan jazz, așa că și eu sunt fan jazz”.
Profesorul:
– N-are nicio logică. Dacă mama ți-ar fi imbecilă și tata ți-ar fi imbecil, tu ce-ai fi atunci?
Bulă:
– Atunci aș fi fan manele.

 

Mai multe din Bancuri cu Bulă