– Aveaţi peste o sută la oră. De ce? − Din pricina eredităţii. − Cum?!? − Şi tata, şi bunicul, şi străbunicul au depăşit suta. Suntem o familie de centenari.
Profesorul întreabă: -Ion, ce este dezamăgirea?
Ora de limba română. Profesorul întreabă: -Ion, ce este dezamăgirea? -Dezamăgirea e atunci când mergi seara pe drum, în fața ta merge o fată frumoasă, iar când te apropii de ea, apare un autobuz și pleacă. -Bine! Bravo, Ionele! -Vasile, ce este dezamăgirea? -Dezamăgirea e atunci când mergi seara pe... citeste mai mult
Criza vârstei de mijloc
Un bărbat de 40 de ani vine la psihiatru și se plânge că suferă de … lipsa senzațiilor tari. Psihiatrul caută soluții: – Încearcă să mergi cu mașina cu viteza foarte mare. – Așa merg de obicei, nimic nou. – Încearcă sa mergi într-o călătorie cu submarinul. – Armata am... citeste mai mult
— Vreau urechi de girafă pe pâine prăjită
Ieri seară treceam pe lângă un restaurant. Pe ușă era un anunț: „Comandați orice doriți. Dacă nu avem, primiți 500 de lei!” Intru și zic: — „Vreau urechi de girafă pe pâine prăjită, cu coadă de maimuță ca garnitură.” Peste câteva minute vine chelnerul cu 500 de lei cash. —... citeste mai mult
Alinuța, însoțită de tatăl ei, merge la ORL-ist
Alinuta, însoțită de tatăl ei, la ORL-ist: – Domnule doctor, nu stiu ce se întâmplă, dar de o săptămână fetiță mea zâmbește incontinuu, cu gura până la urechi!… După ce îi face investigații medicale complete, detaliate, ORL-istul spune: – Știți, cred că ar trebui să mai dați puțin drumul la... citeste mai mult