– Aveaţi peste o sută la oră. De ce?

– Aveaţi peste o sută la oră. De ce?

– Aveaţi peste o sută la oră. De ce? − Din pricina eredităţii. − Cum?!? − Şi tata, şi bunicul, şi străbunicul au depăşit suta. Suntem o familie de centenari.

Un prieten s-a dus la psiholog

Un prieten s-a dus la psiholog

Un prieten s-a dus la psiholog deoarece credea că are un picior mai scurt. Psihologul l-a lămurit că celălalt picior este mai lung… Acum e fericit! La fel e și cu pensiile, și cu salariile: Vi s-a spus că nu sunt ele mici, ci prețurile mari… Altă viață, nenicule!

– Un bărbat aștepta la spital să nască nevasta-să

– Un bărbat aștepta la spital să nască nevasta-să

– Un bărbat aștepta la spital să nască nevasta-să. -Iese doctorul din sală și spune: Aveți cinci gemeni. -Ahaa, știam că funcționez ca un tun. -Atunci să vă curățați tunul pentru că toți sunt negrii.

-Dragă, trebuie să recunoşti că ai o problemă

-Dragă, trebuie să recunoşti că ai o problemă

-Dragă, trebuie să recunoşti că ai o problemă cu drogurile!”- -N-am nicio problemă! -Vineri erai în faţa liceului la 8.00 dimineaţa! -Păi la cât ai fi vrut să mă duc, dacă la 8.00 încep orele?! -Nu şi pentru cei care au terminat liceul acum opt ani!

Profesorul întreabă: -Ion, ce este dezamăgirea?

Profesorul întreabă:  -Ion, ce este dezamăgirea?

Ora de limba română. Profesorul întreabă: -Ion, ce este dezamăgirea? -Dezamăgirea e atunci când mergi seara pe drum, în fața ta merge o fată frumoasă, iar când te apropii de ea, apare un autobuz și pleacă. -Bine! Bravo, Ionele! -Vasile, ce este dezamăgirea? -Dezamăgirea e atunci când mergi seara pe... citeste mai mult

– De ce vrei să devii medic?

– De ce vrei să devii medic?

Viitor medic. – De ce vrei să devii medic? – Este unica profesie prin care poți să ceri unei femei să se dezbrace, iar nota de plată să o trimiți soțului.

– De ce nu aveți permisul de conducere la dumneavoastră?

- De ce nu aveți permisul de conducere la dumneavoastră?

– Domnule Bulă, de ce nu aveți permisul de conducere la dumneavoastră? – Păi, domnu’ polițist, este la voi de luna trecută. Să nu-mi spuneți că l-ați pierdut, că mă supăr!

Criza vârstei de mijloc

Criza vârstei de mijloc

Un bărbat de 40 de ani vine la psihiatru și se plânge că suferă de … lipsa senzațiilor tari. Psihiatrul caută soluții: – Încearcă să mergi cu mașina cu viteza foarte mare. – Așa merg de obicei, nimic nou. – Încearcă sa mergi într-o călătorie cu submarinul. – Armata am... citeste mai mult

— Vreau urechi de girafă pe pâine prăjită

— Vreau urechi de girafă pe pâine prăjită

Ieri seară treceam pe lângă un restaurant. Pe ușă era un anunț: „Comandați orice doriți. Dacă nu avem, primiți 500 de lei!” Intru și zic: — „Vreau urechi de girafă pe pâine prăjită, cu coadă de maimuță ca garnitură.” Peste câteva minute vine chelnerul cu 500 de lei cash. —... citeste mai mult

Profesoara scrie cu greșeli

Profesoara scrie cu greșeli

Profesoara scrie pe tablă: „Nu mam distrat deloc în vacanță”, apoi îi întreabă pe elevi: -Ce greșeală am făcut și ce trebuie să fac ca să o îndrept? -Să vă căutați un amant! Îi răspunsese un elev.

Alinuța, însoțită de tatăl ei, merge la ORL-ist

Alinuța, însoțită de tatăl ei, merge la ORL-ist

Alinuta, însoțită de tatăl ei, la ORL-ist: – Domnule doctor, nu stiu ce se întâmplă, dar de o săptămână fetiță mea zâmbește incontinuu, cu gura până la urechi!… După ce îi face investigații medicale complete, detaliate, ORL-istul spune: – Știți, cred că ar trebui să mai dați puțin drumul la... citeste mai mult

– Ai ceva de băut? – Apă.- Dar ceva mai tare?

- Ai ceva de băut? - Apă.- Dar ceva mai tare?

- Ai ceva de băut? - Apă. - Dar ceva mai tare? - Gheață!

– Ce faci? Ești bine? De 2 ore încerc să dau de tine

– Ce faci? Ești bine? De 2 ore încerc să dau de tine

– Ce faci? Ești bine? De 2 ore încerc să dau de tine. – Eram pe stradă, veneam la tine, s-a auzit o împușcătură și toată lumea a început să alerge. După 3 ore și o medalie de aur, mi-am dat seama că era un maraton.

Din jurnalul unei femei

Din jurnalul unei femei

Din jurnalul unei femei: „Ieri am făcut o criză de isterie și am plecat de acasă. Apoi mi-am amintit că stau singură și m-am întors.”

Elevii și angajații

Elevii și angajații

  Elevii cred că e mai bine la facultate. Studenții cred că e mai bine să fii angajat. Și numai cei care lucrează știu că cel mai bine era la grădiniță.

– Bulă, nu înțeleg de ce ești supărat

– Bulă, nu înțeleg de ce ești supărat

– Bulă, nu înțeleg de ce ești supărat. Ți-am promis că într-o zi o să fim 3… – Da, Bubulino. Dar când mi-am zis 3, mă gândeam că facem un bebe, nu că îți faci tu amant.

Bubulina: – Dragule, tu așa de tare mă iubeai cândva…

Bubulina: – Dragule, tu așa de tare mă iubeai cândva…

Bubulina: – Dragule, tu așa de tare mă iubeai cândva… ce s-a întâmplat? Bulă:– Asta era cu 80 de kilograme în urmă.

Bulă: – Nevastă … mi-ai dat ciorapi diferiți

Bulă: - Nevastă ... mi-ai dat ciorapi diferiți

Bulă: - Nevastă ... mi-ai dat un ciorap alb și unul negru. Bubulina: - Si ce? Incalță-i așa ... Sau ce, ești rasist?

Bărbatul se sperie de două lucruri: – mașina, dacă scoate sunete ciudate

Bărbatul se sperie de două lucruri: - mașina, dacă scoate sunete ciudate

Bărbatul se sperie de două lucruri: - mașina, dacă scoate sunete ciudate, - femeia, dacă nu scoate nici un sunet.

Bulă merge la oftalmolog

Bulă merge la oftalmolog

Bulă merge la oftalmolog, care îi arată pe tablă literele: C Z W N O S T A X C Z. - Poți să citești asta?, îl întreabă doctorul. - „Dacă pot să citesc, hmm…” Ce întrebare? Chiar îl cunosc pe tip!

Bulă este disperat! Are mari probleme cu vederea

Bulă este disperat! Are mari probleme cu vederea

Bulă este disperat! Are mari probleme cu vederea și, într-o zi, își ia inima în dinți și se duce la oftalmolog. Intră pe ușă, este consultat, după care Bulă întreabă: - Domnule doctor, ce părere aveți, am nevoie de ochelari sau nu?! - Doamna doctor…